szeroka

GALERIA

galeria

Aktualności

Dożynki sołeckie 2010r.

wtorek, 14 wrzesień 2010

Tegoroczne święto plonów w Szerokiej obchodzone było 12  września. Tego dnia rolnicy i działkowicze podziękowali Bogu za plony. Starostami dożynek byli Państwo Anna Gruszka i Jan Kocjan.

Uroczystości dożynkowe w Szerokiej rozpoczęły się spotkaniem przy probostwie, skąd księża, starości, poczty sztandarowe, członkowie zespołów regionalnych oraz pozostali parafianie udali się w uroczystej procesji do kościoła parafialnego na mszę świętą w intencji rolników i działkowiczów z naszej parafii.

O godzinie 14.30 z parkingu przy probostwie wyruszył barwny korowód, który przejechał ulicami Powstańców Śląskich, Fredry, M. Reja, Malinową, Boczną i Gagarina. Po zakończeniu korowodu wszyscy udali się na plac obok remizy OSP, gdzie odbywał się festyn dożynkowy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Posłowie na Sejm RP T. Motowidło i K. Gadowski, ks. wikary Łukasz Iwanowski, Prezydent Miasta Marian Janecki, Zastępca Prezydenta Miasta Franciszek Piksa, Radni Rady Miasta A. Toborowicz i R. Piechoczek. Po powitaniu gości przez sołtysa, starości wręczyli Prezydentowi Miasta chleb dożynkowy. Następnie posłowie Tadeusz Motowidło i Krzysztof Gadowski wręczyli starostom dożynek medale Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla rolnictwa”. Naa dożynkach w Szerokiej obecni byli również  Radni Alina Chojecka, Grzegorz Matusiak i Stefan Woźniak.

Po zakończeniu części oficjalnej wystąpiły zespoły regionalne działające w Szerokiej - ”Niezapominajki”, „Szeroczanki” oraz „Druga Młodość”. Następnie godzinny program dla dzieci przedstawiła grupa „Duo Fix”. Od godziny osiemnastej występował zespół Bajery. Zabawa taneczna rozpoczęła się po godzinie dwudziestej.

 

 

 

 

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy włożyli swój trud w przygotowanie tegorocznych dożynek w Szerokiej. Dziękuję rolnikom za udział w korowodzie dożynkowym. Specjalne podziękowania kieruję w stronę policjantów z Komendy Miejskiej Policji za zabezpieczenie trasy przejazdu korowodu dożynkowego.

Zdjęcia z dożynek znajdują się w galerii.