szeroka

GALERIA

galeria

Aktualności

Dożynki sołeckie

poniedziałek, 14 wrzesień 2009

13 września 2009 roku to dzień, w którym rolnicy i działkowicze z Jastrzębia Szerokiej podziękowali Bogu za tegoroczne plony. Starostami dożynek byli Państwo Elżbieta Rduch i Henryk Michalik.

Uroczystości dożynkowe w Szerokiej rozpoczęły się spotkaniem na parkingu przy probostwie, skąd księża, starości dożynek, poczty sztandarowe, członkowie zespołów regionalnych oraz pozostali parafianie udali się w uroczystej procesji do kościoła parafialnego na mszę świętą w intencji rolników i działkowiczów z naszej parafii.

O godzinie 14.30 z parkingu przy probostwie wyruszył barwny korowód, który przejechał ulicami Powstańców Śląskich, Fredry, M. Reja, Malinową, Boczną i Gagarina. Po zakończeniu korowodu wszyscy udali się na plac obok remizy OSP, gdzie odbywał się festyn dożynkowy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Posłowie na Sejm RP T. Motowidło i K. Gadowski, ks. proboszcz Joachim Kloza, ks. Dariusz Gembała, Prezydent Miasta Marian Janecki, Radni Rady Miasta A. Toborowicz, R. Piechoczek i Z. Rutkowski. Po powitaniu gości przez sołtysa, starości wręczyli Prezydentowi Miasta chleb dożynkowy. Następnie posłowie T. Motowidło i K. Gadowski wręczyli starostom dożynek medale Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla rolnictwa”. Po zakończeniu części oficjalnej wystąpiły zespoły regionalne działające w Szerokiej - ”Niezapominajki”, „Szeroczanki” oraz „Druga Młodość”. Następnie prawie dwugodzinny program dla dzieci przedstawiła grupa „Duo Fix”. O godzinie dziewiętnastej swój występ rozpoczęła grupa „New okay”, przy muzyce której uczestnicy festynu bawili się do godziny 23.30.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy włożyli swój trud w przygotowanie tegorocznych dożynek w Szerokiej. Specjalne podziękowania kieruję w stronę policjantów z Komendy Miejskiej Policji za zabezpieczenie trasy przejazdu korowodu dożynkowego oraz do strażników Straży Miejskiej za zabezpieczenie porządku w trakcie festynu.